“O vaksinën o punën” profesoresha kundër imponimit: Është kërcënim i hapur

Pedagogia Mimoza Manxhari shprehet kundër imponimit dhe alternativës midis punës dhe vaksinimit.

Në një postim në facebook ajo e quan kriminal këtë lloj detyrimi.

Jam kundër këtij imponimi dhe alternativa: O VAKSINËN O PUNËN, më duket një kërcënim i hapur i të drejtës tonë për informimin dhe për rrjedhojë, sqarimin dhe qartësimin për reagimin, që do ketë vaksina në shëndetin tonë.

Kërcënimin me humbje të vendit të punës për mosbërjen e një vaksine të tillë e quaj kriminal. Puna e secilit prej nesh është Jeta dhe jetën shteti po na e merr, nëse nuk bëjmë një vaksinë, pasojat e të cilës për jetën e secilit nuk janë të garantuara”, shkruan pedagogia në facebook.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut, 41 viktima gjatë 24 orëve të fundit, dhe 245 të shëruar nga covid 19