Lajm i trishtë! Pas betejës së gjatë me kancerin, ndërron jetë komediani i njohur

Komediani Norm MacDonald është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare, nëntë vjet pasi u diagnostikua me kancer, sipas familjes dhe përfaqësuesve të tij.

Komiku kanadez lindi në Quebec City në vitin 1959 dhe filloi në klubet kanadeze para se të shkonte në SHBA për të ndjekur shkrimin e komedisë televizive. Ai punoi për programin Roseanne para se të bashkohej me Saturday Night Live për të pritur skicën e parodisë së lajmeve Weekend Update.

LEXO EDHE  Publikohet traileri i serialit ‘H.O.T’, zbulohet në cilin ekran do e shohim (Video)

I njohur për humorin e tij, MacDonald kishte fansa në SHBA dhe në mbarë botën.

Norm McDonald Dead: Hollywood Reacts to 'SNL' Star's Death - Variety