Kaçe dhe Mala nga minuta e parë, si ndryshon formacioni i Partizanit ndaj Skënderbeut

Foto: Partizani.al

Partizani luan në transfertë me Skënderbeun për javën e dytë të Abbisnet Superliga. Të shtunë në 16:45, të kuqtë do jenë miq në Korçë, për një sfidë që premton emocione.

Nisur edhe nga ndeshja e parë e sezonit që solli humbje me Teutën, Demat do kërkojnë të kthehen në shinat e duhura.

LEXO EDHE  Elseid Hysaj përballë së kaluarës, ndiqni live Napoli-Lazio

Duket se trajneri Daja do bëjë disa ndryshime titullarësh, me Kaçen dhe Malën që do e nisin nga minuta e parë. Popovic gjithashtu projektohet nga fillimi.

Formacioni i mundshëm:

Partizani (4-3-3): Hoxha, A. Marku, Belica, Damcevski, Musta, Rrapaj, Kaçe, H. Marku, Mala, Popovic, Junior