Julian Deda thumbon kreun e PD: Ja për çfarë do të mbahet mend Basha

Aktori Julian Deda, njëkohësisht anëtar i Këshilli Kombëtar të Partisë Demokratike, ka thumbuar liderin e PD-së Lulzim Basha.

Ai shprehet se Basha do mbahet mend si personi që e ktheu humbjen e një partie në normalitet.

Në një postim në rrjetet sociale, Jul Deda shkruan:

Ahmet Zogu do mbahet mend si mbreti i shqiptareve.

Enver Hoxha do mbahet mend si diktatori me kriminel me i poshter qe udhehoqi vendin drejt mjerimit.

Fatos Nano do mbahet mend si nje kryeminister i zgjuar per te menaxhuar banditet e 97, aventurier dhe liberal, i cili po te punonte pak me shume mund te bente diferencen.

Sali Berisha do mbahet mend si lideri qe, udhehoqi shqiptaret ne procesin e shembjes se komunizmit, qe ngriti lart dinjitetin kombetar, duke mbrojtur fort interesat e kombit, i dha Shqiperise nje tjeter dimension, duke e antaresuar ne NATO dhe duke realizuar levizjen e lire dhe pa viza te shqiptareve.

Edi Rama do mbahet mend si lideri i vetem ne planet qe erdhi tre here ne pushtet, duke mos bere asgje, pa asnje program dhe me tuta.

Lul Basha do mbahet mend si personi qe e ktheu humbjen e nje partie ne normalitet.

LEXO EDHE  DETAJE/ 76-vjeçari qëlloi të vëllanë me armë zjarri për motive pronësie, ku u fsheh pas krimit (VIDEO)