Përjashtimi i Berishës, Nishani: Dënim politik nga ana e Bashës

Bujar Nishani, foto nga FB e autorit

Situatat e trazuara brenda Partisë Demokratike janë komentuar në studion e Open nga ish -presidenti Bujar Nishnai.

Ai deklaroi se nuk i beson tezës së përdorur nga Basha se përjashtoi Berishën për shkak të shpalljes non grata, ndërsa shtoi se tre vitet e fundit ai ka mbajtur qendrimi kundër amerikës.

Nishani e konsideroi përjashtimin e Berishës, dënim politik të Bashës.

“Administrata amerikane e ka shantazhuar Bashën se do të marrë masa për PD nëse do të digjte mandatet dhe ai nuk e ka dëgjuar. Teza që Basha është ndikuar nga SHBA është spekulative, sepse Bash anuk e ka dëgjuar për tre vite SHBA-në. Në dijeninë time, Berisha ka qenë jashtë procesit të vendimëmarrjes. ka pasur një skenar të bashës për ta paraqitur në opinion këtë proces sikur ka qenë i përfshirë, i shantazhuar.”

LEXO EDHE  Mbërrijnë edhe 29,250 doza vaksina të Pfizer në Rinas