Kryebashkiaku i Pukës ultimatum administratës: Paraqisni certifikatën e vaksinimit, ose tampon çdo javë

Kryebashkiaku socialist i Pukës, Gjon Gjonaj ka nxjerrë një vendim për administratën lokale, ku kërkon që punonjësit të paraqesin në punë kartelën e vaksinimit kundër Covid. Nëse nuk janë vaksinuar apo refuzojnë, duhet të paraqesin rezultatet e tamponit çdo javë.

Gjonaj ka marrë vendim gjithashtu për rikthimin e dezinfektimeve masive në qytet dhe institucione, pas rritjes së numrit të rasteve gjatë ditëve të fundit.

LEXO EDHE  Duma: PD duhet të qëndrojë e bashkuar, Basha mbajti mbi supe një vendim të vështirë

“Kush nuk vaksinohet çdo javë të sjell rezultatet e tamponit. Është koha të respektojmë jetën”, raportohet të deklaruar Gjonaj lidhur me vendimin e marrë.