A e mund dot Sali Berisha, Edi Ramën? Ish-kryeministri jep përgjigjen epike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sërish për përplasejne tij me kryetarin e PD, Lulzim Basha, por edhe me kryeminsitrin Edi rama.

I pyetur në studion e ‘Çim Peka Live’ nëse ëhstë në gjendje të sjellë PD-në në pushtet dhe të mundë Edi Ramën, ish-kryeministri duke qeshur tha se kjo nuk është pyetje.

Pjesë nga biseda:

Peka: A e mund dot Sali Berisha, Edi Ramën sot?

Berisha: Si pyet? Jashtë çdo lloj diskutimi. Si fitoi Edi Rama përballë meje, bëri fushata negative dhe dështoi gjithmonë përballë meje. Edi Rama mori modelin tim të premtimit. Unë e kam pas premtimin por e mbaja. Edi Rama në vitin 2013 bëri  63 premtime nga të cilat disa ngjisnin, shëndetësia falas, ulja për ushqimet, zhdukja e listave. E pa që i fitova unë zgjedhjet me premtime dhe ai përdoi dy faktorë, faktorin moshë dhe atë premtim.

LEXO EDHE  Dhunë në familje, armë zjarri pa leje dhe fishekë, arrestohet 39-vjeçari në Kamëz (Emri)