A jeni gati të takoheni me Bashën? Berisha: E ftoj të vijë në takimet me anëtarësinë

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha se e ftonte Lulzim Bashën që të merrte pjesë në takimet me anëtarësinë.

I pyetur nëse do të ishte i gatshëm të takohej me Bashën, Berisha tha “për çfarë të takohem? Le të vijë bashkë me ekipin e tij në takimet e mia me anëtarësinë, le të jemi të dy përballë anëtarëve dhe të thotë ato që thotë”.

Berisha tha se Basha ka marrë vendimin për interesat e tij, pasi kur Palmer i bëri presion lidhur me mosdjegien e mandateve dhe bojkotin e zgjedhjeve, Basha refuzoi, ndërsa në rastin tim ai mori një vendim për interesat e tij.

LEXO EDHE  Merr flakë banesa në Belsh

“Palmerit i tha që nuk kthehej në Kuvend, sikundër i bojkotoi zgjedhjet edhe pse iu kërkua të hynte në zgjedhje. Pra atëherë i rezistoi presionit, ndërsa tani thotë isha nën presion”, tha Berisha.