Adelina Tahiri zbulon e përlotur lidhjen që kishte me 20-vjeçaren që ndërroi jetë nga zjarri në spitalin e Tetovës

Shkëputur nga emisioni "Ftesë në 5"

Këngëtarja Adelina Tahiri ka ndarë detaje të trishta nga tragjedia në Tetovë, ku humbën jetën 14 persona për shkak të zjarrit në spital.

Në një intervistë për “Ftesë në 5”, ajo tregoi se punonjësja e saj kishte humbur vajzën e tezes nga flakët, vetëm 20 vjeç. E reja nuk ishte në gjendje të mirë prej koronavirusit dhe ishte asfiksuar prej tymit.

Dikush duhet të mbajë përgjegjësi. Punonjësja që punon tek unë sot erdhi në shtëpi duke qarë se vajza e tezes kishte qenë aty dhe kishte ndërruar jetë. Nuk e kishte përballuar dot nga tymi. Ishte 20 vjeç. Tek ne nuk gjykohen asnjëherë kur bëjnë gabime, gjykohen vetëm kur janë në opozitë. Po mundohem të jem e fortë dhe të mos lëshoj lot. Ka shumë nëna që e dinë se është shumë e vështirë të bësh fëmijë dhe ta humbësh kështu…,”-tha ajo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ftesë në 5 (@tch_ftesene5)

LEXO EDHE  Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur (Emri+Foto)