VIDEO/ Ronaldo zbret në “Old Trafford”: Jam këtu për të fituar përsëri!

Manchester United ditë më parë konfirmoi se Ronaldo do të bartë numrin 7 në fanelë, numrin siç e ka pasur kudo ku ka luajtur deri tani.

‘Djajtë’ tani kanë bërë një prezantim fantastik të portugezit, duke u prezantuar lojtari në stadiumin Old Trafford me numrin 7 përmes një videoje me mbishkrimin “Ai është në shtëpi.”

 “Unë nuk jam këtu për pushime. Më parë ishte mirë, duke fituar tituj të rëndësishëm ku kam mbajtur veshur fanellën për vite me radhë, por unë jam këtu për të fituar përsëri.

Unë jam i aftë ta bëj këtë së bashku me shokët e skuadrës. Është një shans i mirë për mua, për tifozët, për klubin, për të bërë një hap përpara. Unë jam gati dhe mendoj se do të jem një gjë e madhe në tre ose katër vitet e ardhshme”. ka thënë Ronaldo.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gafa e sezonit në Premier league, shikoni çfarë humbet futbollisti i Liverpool

Më poshtë mund ta shikoni videon e postuar nga faqja zyrtare e klubit anglez në Twitter.