U kërcënua me jetë për këngën serbe, Jetmira Ora sqaron çfarë ka ndodhur

Një video, ku shfaqet një vajzë nga Kosova, Jetmira Svdilin, e njohur ndryshe si Jetmira Ora, e cila qan, pasi e kanë konsideruar tradhtare të kombit, po bën xhiron e rrjetit. Ajo po kryqëzohet nga shumë njerëz, madje edhe e kanë kërcënuar.

Në një lidhje direkte për “ABC e Mëngjesit”, Jetmira ka sqaruar se gjithçka ka nisur pasi i kanë vjedhur llogarinë e Tik Tok dhe i kanë modifikuar një video, duke i shkruar se ndodhet në Serbi, ndërkohë që në sfond dëgjon po muzikë serbe.

Unë kam postuar në video një këngë bullgare ka qenë nga një muzikë nga radio. Pas 3-4 muajsh, një Tik Tok është hap në emrin tim dhe ka shkruar Serbia. Po nuk e kam bërë këtë se jam shqiptare. Kjo i ka ofenduar njerëzit që kanë vdekur në luftë dhe më kanë shkruar mua. Si mund ta bësh këtë. Më kanë kërcënuar. Ndërkohë ky acount vazhdon poston prej 3 muajsh.

Unë nuk kam thënë kurrë që të bëjë vetëvrasje, e ka shkruar po i njëjtin person që ka hapur faqen. Unë kurrë nuk do bëja vetvrasje se para një viti kam humbur një shok, që ka bërë vetëvrasje”.

LEXO EDHE  Vaksinat anti-Covid shkaktojnë impotencë? Boris Johnson dhe Nicki Minaj ironizojnë njëri-tjetrin