Bie nga çatia, humb jetën punonjësi

Një 64-vjeçar ka humbur jetën në fshatin Gomsiqe të Pukës, pasi ka rënë nga çatia e një banese, ku po kryente punime.

“Në banesën e vjetër të shtetasit GJ.D., është aksidentuar duke rënë nga lartësia dhe për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi P.N., 66 vjeç banues në lagjen ‘Kalaja’-Lezhë, i cili ishte  duke kryer disa punime në çatinë e banesës së këtij shtetasi”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Në kujtim të minatorëve që humbën jetën, ndizen 677 qirinj pranë minierës së Bulqizës

Blutë kanë proceduar penalisht pronarin e banesës për veprën penale “Shkelja e rregullave të  mbrojtjes në punë”.