Boateng shpallet fajtor për dhunë ndaj bashkëshortes, ja vendimi i gjykatës

Jerome Boateng prej tre vitesh ka qenë në betejë ligjore me ish-gruan e tij dhe në fund drejtësia ka vendosur për të qenë në anën e ish-partneres së yllit të Olympique de Lyon.

Gjykata ka mbyllur së fundmi procesin dhe ka shpallur Boateng fajtor për dhunë në familje dhe sulm verbal ndaj ish-gruas.

LEXO EDHE  Video/ Markut i bie flamuri kuqezi nga supet, trajneri grek bën veprimin e papritur

Pas shpalljes fajtor të Boateng, gjykata ka vendosur ta gjobisë me shumën e madhe të 1.8 milionë eurove, që do shkojnë në xhepat e ish-partneres si shpagim për vuajtjet.