Koronavirusi në M.Veriut/ 702 raste të reja dhe 24 v*ktima në 24 orët e fundit

Ministria e Shendetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë  në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 702 raste pozitive me Covid-19.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 24 viktima, ku 10 viktima janë shënuar vetëm në Shkup.

LEXO EDHE  VIDEO/ Betime pa firmë e dorë në Kushtetutë, gabimet e ministrave gjatë ceremonisë në Presidencë

Gjatë ditës së sotme janë shëruar 1 119 pacientë ndërsa raste aktive me virus në vend janë 13 592.