Hyn për të ‘blerë’ në argjendari në Gjirokastër, vjedh byzylykun dhe e fut në xhep/VIDEO

Hyn për të ‘blerë’, por qetësisht merr një byzylyk floriri nga kutia e ekspozimit të bizhuterive dhe e fut në xhep.

Pamjet vijnë nga kamerat e sigurisë së një argjendarie në Gjirokastër, ku personi duket se  ka vjedhur një send me vlerë një milion lekë.

Ky veprim duket se nuk e ka vënë në siklet hajdutin, i cili pasi kryen vjedhjen, del i qetë nga dyqani. Pronarët e biznesit, pasi konstatuan vjedhjen, bënë denoncimin në polici të rastit në fjalë, ndërkohë që deri më tani nuk është bërë e mundur identifikimi dhe arrestimi i hajdutit.

LEXO EDHE  Pano Soko: 1 km rrugë 20 mln euro, Rama po i bën rrugët me fildish