Dy gola për 3 minuta, Italia spektakolare! Gnabry nderon Gjermaninë

Duket rastësi ose ndoshta jo por ndeshja e parë që Mancini hedh në fushë dy të rinj në sulm si Raspadori dhe Moise Kean, kanë ardhur dy gola brenda 3 minutash ndaj Lituanisë…

Në fillim është sulmuesi i Juventusit ai që përfiton në minutën e 11-të të ndeshjes nga një kthim i gabuar mbrapa dhe shënon.

LEXO EDHE  Asistoi te goli i kolumbianit, Balliu mahnitet nga Falcao: Mjafton t’ia hedhësh topin në zonë

Pastaj, 3 minuta dhe sulmuesi i Sassuolos, Raspadori gjen goditjen dhe devijimin me fat nga mbrojtësi lituanez, duke shënuar golin e parë me fanelën e Italisë.

Sakaq, në Islandë, Gjermania ka kaluar gjithashtu në avantazh me yllin e Bayern Munich, Gnabry.