E lanë të vdekur në derën e spitalit, paralajmëron babai i 18-vjeçares: Kemi edhe ne ligj!

18-vjeçarja Marigona Osmani u vra në Ferizaj nga bashkëshorti i saj Dardan Krivaqa ne bashkëpunim me mikun e tij, Arber Sejdiu. E reja humbi jetën si pasojë e dhunës brutale.

Trupi i pajetë i 18-vjeçares u la përpara spitalit të Ferizajt pa shenja jete. Policia arrestoi dy personat e dyshuar për kryerjen e krimit në Ferizaj.

Babai i Marigonës, Muhabi Osmani, foli për emisionin Shqipëria Live në “Top Channel” mesditën e së hënës. Ai tha se nuk kishin dyshuar asnjë moment për gjendjen e çiftit.

Nuk kemi ditur se na ndodhte ky rast. Kemi pasur bindje se ishte gjithçka në rregull, por qenkemi mashtruar. Në Kosovë thonë që në fillim kur shkon te burri të mërzitet dhe e kam mbajtur vajzën time në vëzhgim. Nuk ka pasur telefon. Kur vinte këtu dhe komunikoja unë gjithmonë në atë mënyrën, lëvizjet çdo bisedë, sytë nga ajo. Nëna e vet ka shkuar dy herë në banesë dhe ka qenë e mbyllur. Kanë ardhur familjarët e tij. Marigona ka qenë një vajzë e urtë, e sinqertë, nuk na ka hapur telashe kurrë”,- shprehet ai.

LEXO EDHE  Edi Rama ju vrojton, Kryeministri rilind Ministrinë e Propagandës

Ai theksoi se nëse nuk ka drejtësi nga institucionet e Kosovës do të bëjnë vetëgjyqësi, teksa përmend ligjin e Lekë Dukagjinit.

“Nëse shteti nuk jep verdiktin e vet ne kemi ligjin tjetër, ligjin e kanunit. Më ka ndodhur mua mos t’i ndodhë ndokujt tjetër”,-