Shqipëri-Hungari/ Reja lë në stol Cikalleshin, zbulohet arsyeja

LSAPHOTO.COM

Shqipëria luan përballë Hungarisë në Elbasan Arena në orën 18:00. Kuqezinjtë do të tentojnë të lënë pas humbjen zhgënjyese ndaj Polonisë.

Në këtë përballje Reja ka surprizuar me formacionin duke lënë në stol Cikalleshin, ndërsa Uzuni dhe Balaj e nisin titllar sfidën.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ndeshja ndaj Laçit në “Elbasan Arena”, Dinamo me njoftim të rëndësishëm për tifozët

Mësohet se Cikalleshi ka pasur një problem në gjurin e majtë dhe nuk është në kondicionin e duhur.

FORMACIONET ZYRTARE:

Shqipëri: Berisha, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Doka, Trashi, Abrashi, Gjasula, Bajrami, Uzuni, Balaj.

Hungari: Gulacsi, Fiola, Orban, Szalai, Kleinheisler, Gazdag, Nagy, Lang, Botka, Szoboszlai, Sallai.