VIDEO/ Kukësi shkëlqen në miqësore, mund pastër Dinamon

Marrë nga Facebook

Dinamo dhe Kukësi kishin zgjedhur të përballeshin me njëra-tjetrën sot për të testuar veten në një miqësore kur kanë mbetur edhe 6 ditë nga nisja e sezonit të ri të Kategorisë Superiore.

Duke parë merkatot dhe pompozitetin e kësaj vere në merkato, mund të themi se Dinamo ishte favorite në këtë ndeshje. Gjithsesi, Kukësi më në fund i nxori dhëmbët.

Verilindorët arritën të fitojnë me shifrat e pastra 2-0 këtë miqësore, duke shënuar nga një gol për pjesë me Feijao dhe Hilën.

LEXO EDHE  VIDEO/ Penalltia e çuditshme e Partizanit, ja pse me VAR u dha gjuajtje nga pika e bardhë