‘Tokio vdiq si burrë, gratë duhet që të bëjnë përpara burrat’/ Braçe tjetër mesazh të koduar Ramës! Kë po shigjeton?

Zëvendëskryemnistri në ikje Erion Braçe, i ka dërguar një tjetër mesazh të koduar kryeministrit Edi Rama, njëherësh kreut të PS, pasi u zhgënjye nga vendimet e këtij të fundit në Asamvble.

Një ditë më parë Braçe postoi një foto të lojës ‘Kala Dibrançe’ ku shkruante se për disa tashmë ëhstë bërë stil jete, duke shenjestruar direkt emërimet e reja të Ramës.

Ndërsa sot Braçe ka postuar një foto të një prej aktoreve të ‘La Casa de Papel’ ku shkruan se ‘Tokio vdiq si burrë, burrat’ dhe ‘Ndaj duhen gratë që të bëjnë para burrat’, etiketim i cili duket se lidhet drejtpërdrejtë me emërimet e Ramës në qeveri, ku siç dihet 70% e kabinetit është e mbushur me ministre femra.

Duhet të presim edhe ditët në vijim për të zbërthyer deri në fund se kush ëhstë personi që Braçe nuk e duron brenda qeverisë Rama, për të cilin ai mendon se mund të jetë bërë shkas që vetë ai të largohet nga pozicionet e rëndësishme.

LEXO EDHE  VIDEO/ Me shpejtësi 156 km/h, çfarë ndodh natën në aksin Sauk-Teg

Deri më tani dy janë personazhet që mesa duket janë drejtuar shigjetat e Braces, pasardhësi i tij Arben Ahmetaj dhe Sekretari i ri i Përgjithshëm, Damian Gjiknuri, por nuk mund të mbetet pa përjashtuar edhe ndonjë grua që për zv.kryeministrin në ikje mund të jtë ngritur padrejtësisht në detyrë.

Postimi i Erion Braçes:

TOKIO VDIQ SI BURRE, BURRAT!

NDAJ DUHEN GRATE, TE BEJNE PARA BURRAT!

La Casa de Papel, kete here,

ishte nje kulm i ri dhune;

POR HUMBI SHARMIN ANTISISTEM!

Kater sezonet e shkuara ishin ndryshe,

kishin edhe ide, edhe kauza, edhe tekst, keshtu u krijua sharmi antisistem;

Serite e reja kishin vec krisma e shperthime.

Dheeeee vdekjen e Tokios!

Asnje burre tjeter nuk vdiq, madje njeri u ngjall, Tokio vdiq si burre, burrat!