Ndarja nga jeta e Paulin Prekës/ Basha: Sot arti është në zi

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit Paulin Preka.

Përmes një postimi në twitter Basha thekson se sot ati shqiptar ëhstë në zi dhe humori shkodran humbi një nga njerëzit më të shquar.

LEXO EDHE  Covid-19 në Shqipëri, 10 vik*ima dhe 664 raste të reja. Harta dhe situata në spitale

Postimi i Bashës:

Sot arti dhe artdashësit shqiptarë janë në zi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh Paulin Preka. Pinjolli i humorit shkodran do të mbetet pjesë e plejadës së aktorëve të shquar të teatrit dhe kinematografisë shqiptare.