Kualifikueset “Katar 2022”/ Azerbajxhani i De Biasit befasohet në fund, Haaland udhëheq Norvegjinë te fitorja

Norvegjia ka bërë detyrën duke marrë tri pikët ndaj Letonisë në suksesin e sotëm, për t’u ngjitur përkohësisht në kreun e Grupit G të eliminatoreve të Botërorit 2022.

Një gol i Haland me penallti në pjesën e parë dhe pastaj Eljonusi në të dytën, vulosën suksesin 2-0 ndaj Letonisë dhe solli kapërcimin në renditje të Turqisë e Holandës, të cilët luajnë në darkë.

Ndërkohë, bie në sy se si Azerbajxhani I Xhani De Biazit iu afrua një mrekullie të vogël. Ai po kryesonte deri në minutat e fundit në Irlandë ndaj ekipit vendas. Por një gol i Dafi në minutën e 87 prishi ëndrrën e azerëve dhe vulosi një barazim 1-1 që gjithsesi mund të cilësohet një rezultat i mirë për ekipin që si pretendim për këtë edicion ka vetëm të mundohet të shmangë vendin e fundit në grup.

LEXO EDHE  VIDEO/ Dy gola në dy minuta, Skënderbeu barazon pas një tjetër gafe të Partizanit