Kishte planifikuar të kultivonte lëndë narkotike, arrestohet 38-vjeçari! Emri

Një 38 vjeçar është arrestuar në flagrancë në Përmet, pasi sipas policisë, në bazë të informacioneve të siguruara, autori kishte planifikuar të kultivonte drogë në banesën e tij.

Shtetasi Maringlen Shabani u arrestua në flagrancë, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” dhe “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.

Njoftimi i policisë/ Përmet

Goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, arrestohet në flagrancë 38-vjeçari. U arrestua në flagrancë shtetasi Maringlen Shabani, për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike” dhe “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të kontrollit në territorit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar dhe goditur një rast të kësaj veprimtarie kriminale.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin M. Sh., 38 vjeç, banues në Përmet, pasi dyshohet se në fshatin Senican, Këlcyrë, ky shtetas ka tentuar të kultivojë bimë narkotike, si dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE  VIDEO/ Me maskë anti-covid, kapuç dhe syze. Ja si është maskuar Davide Pecorelli