Juventusi në zi, ndahet nga jeta lojtari premtues vetëm 17 vjeç

Vajtim në botën e futbollit dhe, veçanërisht, në botën e Juventusit! Sot Bryan Dodien, një lojtar i ri premtues nga sektori i të rinjve të Juventus, u nda nga jeta.

I lindur në vitin 2004, Dodien në 2015 u diagnostikua me kancer dhe kjo e detyroi atë të braktisë fushat për ca kohë.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Legia ka gjetur Gareth Bale, është vetëm 20-vjeç”, në Poloni mahniten nga sprinti i Ernest Muçit

Ai pastaj u kthye në fushë në vitin 2019, pasi u shërua, por sot mbërriti lajmi i tmerrshëm.