CNN publikon pamjet mahnitëse që tregojnë diversitetin e pasur të planetit (FOTOT)

CNN ka publikuar disa foto mahnitëse në konkursin e fotografit të jetës së egër të vitit , duke përfshirë imazhet e një rrëqebulli Iberik të përshtatur në një derë, cheetahs që notojnë në një lumë të tërbuar.

Ekspertët e industrisë përzgjodhën midis 50,000 paraqitjeve nga fotografët në 95 vende, duke gjykuar për “kreativitet, origjinalitet dhe përsosmëri teknike”, sipas njoftimit për shtyp.

LEXO EDHE  SHBA hap dyert për turistët e vaksinuar në fillim të Nëntorit

“Këto imazhe të jashtëzakonshme tregojnë diversitetin e pasur të jetës në Tokë dhe ndezin kureshtje dhe çudi,” tha Doug Gurr, drejtor i Muzeut të Historisë Natyrore, në njoftimin për shtyp.