Koronavirusi në Greqi/ 2729 të infektuar dhe 35 v*ktima në 24 orët e fundit

Janë rritur rastet me Covid-19 në Greqi. Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orët e fundit janë regjistruar 2,729  raste të reja ndërkohë që numri i përgjithshëm i rasteve është 596,383.

Numri i vdekjeve ka pësuar një rritje duke regjistruar 35 humbje jete, ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 13,813 qytetarësh kanë humbur jetën.

LEXO EDHE  Të dhënat e INSTAT/ Nga shkurti në maj, shpenzime rekord për barna