Sfida ndaj Hungarisë, Shqipëria me tre mungesa të rëndësishme

Shqipëria luan këtë të diel sfidën kualifikuese me Hungarinë, por skuadra e Edy Reja luan pa tre titullarë për shkak kartonësh.

Lojtarët që mungojnë janë Rey Manaj, Keidi Bare, Elseid Hysaj, të cilët u ndëshkuan me të verdhë në dueln e djeshëm kundër Polonisë.

LEXO EDHE  Zhgënjimi ndaj Teutës, zbulohet biseda mes Dajës dhe futbollistëve/ Ja formacioni i mundshëm i Partizanit ndaj Skënderbeut

Të tre lojtarët janë titullar të padiskutueshëm në ekipin tonë kombëtar dhe trajneri Edi Reja ka pak kohë për t’i gjetur zëvendësuesit e tyre.