VIDEO/ Nuk e pa fare kamerën, infermierja heq rrobat “live”

Ajo që mund të cilësohej si një kronikë ndërgjegjësimi, u kthye shpejt në objekt të mediave sociale, por jo vetëm. E kemi fjalën për një kronikë të transmetuar në një nga televizionet publike të Serbisë.

Teksa një mjeke po jepte një intervistë në lidhje me efektet pozitive të vaksinës anti-COVID, pas shpinës së saj, një infermiere që nuk e kishte parë kamerën nis të zhvishet.

LEXO EDHE  ‘Historia ime e tretë ka të bëjë me vd*kjen’/ Përse duhet ta lexoni fjalimin drithërues të Steve Jobs (Video)

Infermierja, nisi të heqë xhaketën e punës për të marrë vaksinën anti-COVID, ndërsa ky detaj nuk i ka shpëtuar ekipit të xhirimit, që e kanë vendosur në fokus të kamerës këtë moment. Video është shpërndarë me shpejtësi në rrjete sociale dhe ndjekësit me humor kanë thënë: Ky është edicioni më i shikuar i lajmeve në RTS”.