“Na le shpejt profesor”, lojtari i Skënderbeut emocionon me fjalët pas ndarjes nga jeta të simbolit të Luftëtarit

Ndarja nga jeta e Mustafa Hysit ka tronditur mbarë opinionin sportiv në vend. I pari që ka reaguar është Vangjel Zguro.

Mbrojtësi i majtë i Skënderbeut i shpreh ngushëllimet familjarëve si dhe i dedikon pak fjalë të ndjerit që ishte administrator i klubit të Luftëtarit.

Në postimin e tij në rrjetet sociale, Zguro shkruan: “Ngushëllime familjes. Na le shpejt profesor. I paharruar qoftë kujtimi yt!”, përfundon ai.

LEXO EDHE  VIDEO/ Lyoni i Shaqirit shtang PSG-në e yjeve, kalon në avantazh

Kujtojmë që Zguro ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të organikës gjirokastrite gjatë kohës kur Luftëtari militonte para disa viteve në elitën e futbollit shqiptar.