Kendall Jenner emërohet Drejtoreshë Kreative e “FWRD”

Don Arnold x Getty Images

Supermodelja Kendall Jenner, me më shumë se një dekadë përvojë modelimi nën brezin e saj, 25-vjeçarja, po përdor ekspertizën e saj të modës së lartë për të formuar pamjen dhe ndjenjën e destinacionit luksoz të modës në internet FWRD, shkruan People.

“Unë u rrita duke dashur modën dhe kam qenë jashtëzakonisht me fat që punova me disa nga njerëzit më të shkëlqyer në këtë biznes. Si Drejtor Kreativ i FWRD, jam i emocionuar të ndihmoj në kurimin e ofertës së faqes me stilistë dhe marka të reja”, tha Jenner.

LEXO EDHE  Njihuni me këngëtaren e rradhës që do të jetë konkurrente në "Big Brother VIP" (Foto)

Si pjesë e rolit të saj, Jenner do të punojë me ekipin e FWRD për të kuruar markat e ofruara në faqe, për të krijuar redaktime mujore të personalizuara dhe ide marketingu, aktivizimi dhe partneriteti.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kendall (@kendalljenner)