Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta ish-lojtari dhe ish-trajneri

Lajm i trishtë për futbollin shqiptar: ish-trajneri, lojtari dhe njëkohësisht administratori i AF Luftëtari, Mustafa Hysi, ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak.

Një lajm i hidhur ky për futbollin gjirokastrit dhe jo vetëm, ku Hysi ishte simbol i klubit Luftëtari në vitet ’80.

LEXO EDHE  LIVE/ Skënderbeu-Partizani, ndiqni ndeshjen

Gjithashtu, Mustafa Hysi ka trajnuar për shumë sezone skuadrën gjirokastrite, si në Kategorinë Superiore, edhe në Kategorinë e Parë, nga ku e ka shpallur dhe kampion.