Demi Jones rrëfen momentin kur u diagnostikua me kancer të tiroides (Foto)

Cancer Research’s Play Your Part

Ylli i Love Island, Demi Jones, 23 vjeç, ka bërë dy operacione pasi mjekët gjetën një tumor të madhësisë së topit të golfit në qafën e saj dhe do të ketë më shumë trajtime në shtator.

Duke folur me Shaughna Phillips, e cila humbi babanë e saj Eddie nga kanceri në 2016, për fushatën Cancer Research’s Play Your Part, vajzat treguan përvojat e tyre me sëmundjen.

LEXO EDHE  Genta Ismajli shtatzënë? Big Mama shton dyshimet

Për diagnozën e saj, Demi tha: “Isha aq e tronditur kur u diagnostikova me kancer dhe mendimet e mia të para ishin “A do të më vrasë kjo? A do të jem vërtet keq?”.

Kanceri i tiroides është një lloj i rrallë i kancerit që prek tiroiden, një gjëndër e vogël në bazën e qafës që prodhon hormone.

Image