E trishtë! Sëmundja e rëndë i merr jetën artistes së njohur (Foto)

Qyteza amerikane Southampton u trondit dje nga vdekja e artistes së njohur, Elisabeth Kieselstein Cord Hamm. Ajo vdiq në moshën 41-vjeçare.

Shkaku i vdekjes është i paqartë por familja e saj tha për mediat se beson se ka lidhje me komplikacionet e infeksionit të rëndë bakterial Lyme.

Babai i saj, i njohur për markën e sendeve të luksit dhe bizhuterive Barry Kieselstein Cord, tha se e bija kishte vuajtur prej një dekade nga infeksioni i rëndë.

“Infeksioni Lyme nuk largohet kurrë, ai shfaqet në një formë ose në një tjetër, është një sëmundje e keqe dhe e mjerueshme,” tha ai. “Megjithë trajtimet e ndryshme të bëra gjatë viteve, ai vazhdonte ta manifestonte veten në forma të ndryshme. Por megjithatë Elisabeth e luftoi atë dhe vijoi me sipërmarrjet e saj kreative”.

Babai shtoi se familja do të krijojë një park memorial në emër të vajzës, për prindërit që kanë humbur fëmijët e tyre nga sëmundja.

LEXO EDHE  Rita Ora nuk i lë vend imagjinatës, shfaqet nudo në dhomën e zhveshjes (Foto)