Aksident tragjik në Lezhë/ Një i vd*kur dhe një i plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e vjetër që lidh Lezhën me Milotin.

Një automjet ka humbur kontrollin duke u përplasur me murin rrethues të një banese në fshatin Manati të Lezhës.

Si pasojë e aksidentit ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, ndërsa një tjetër ka mbeturi plagosur.

Policia dhe  autoambulanca kanë mbërritur në vendngjarje.

Policia e Lezhës/ Informacion paraprak

Në aksin e vjetër Lezhë- Milot, në fshatin Manati , Lezhë, mjeti me drejtues shtetasin P.Gj., 38 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i mjetit dhe ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin Rajonal Lezhë shtetasi N.Gj., 27 vjeç, i cili ndodhej pasagjer në këtë mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE  Tiranë/ Kapet me 46 doza kok*inë, arrestohet