E rëndë/ Sulmohet për vdek*e nga një kope qensh 20-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Mësohet se një 20-vjeçare është sulmuar për vdekje nga një kope me qen. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Serre Catanzaresi, ndërkohë që viktima ishte së bashku më një grup shokësh për piknik në malin Firino.

LEXO EDHE  CDC amerikane rekomandon dozën përforcuese të vaksinës për grupe të caktuara

Në polici, dëshmitarët kanë treguar se qentë ishin të shumtë në numër dhe kafshimet e tyre në pika jetike i shkaktuan vajzës vdekjen. Djali që ishte bashkë me vajzën arriti të shpëtonte dhe të fshihej në një shtëpizë.