U vranë me kallash ditën e diel, trupat u zbuluan vetëm sot! Zbardhen detaje të reja nga krimi në Shkodër

Zbardhen të tjera detaje nga krimi i dyfishtë në familjen në Shkodër, ku 79-vjeçari Fadil Bandulla vrau me kallashnikov bashkëshorten e tij 83 vjeçe, Sanije Bandulla.

Krimi i rëndë ka ndodhur pasditen e të dielës, pasi komshinjtë kanë dëgjuar të shtënat, por policia ka arritur të zbulojë trupat e pajetë ditën e sotme.

LEXO EDHE  Anketa e INSTAT: 1/4 e popullsisë mbi 16 vjeç nuk përballoi financiarisht ekzaminimet shëndetësore dhe dentare

Çifti i moshuar kishte tre fëmijë, që jetonin prej vitesh jashtë shtetit, në SHBA dhe Gjermani. Nga hetimet e policisë ka rezultuar se 79-vjeçari kohët e fundit kishte probleme me depresionin, pasi kishte marrë dhe ilaçe për t’u kuruar.