Masat anti COVID, ja cilat janë kushtet e reja për udhëtarët drejt Greqisë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka bërë me dije pak më parë, përmes një postimi në rrjetin social fb, të gjitha kushtet që duhen plotësuar nga të gjitha udhëtarët që shkojnë drejt Greqisë.

Përveç kushteve të mëparshme, si PLF apo test PCR dhe test COVID autoritetet greke kanë bërë me dije se të gjithë ata që shkojnë drejt shtetit helen do t’i nënshtrohen edhe një rapid test në kufi.

LEXO EDHE  A do të kërkojë Adriatik Llalla azil politik? Ja ç´thotë avokati i tij

Njoftimi i plotë: