“Leo ka pranuar!”, Messi drejt PSG-së, zbulohen detajet e kontratës faraonike

Lajmet që vijnë nga Franca janë vërtet të bujshme dhe tregojnë mbi akordin e arritur mes PSG dhe të atit të Lionel Messi.

Sipas asaj që raportohet nga RMC Sport Lionel Messi do të kishte zgjedhur Paris Saint-Germain për të vazhduar karrierën e tij.

Kjo është për një kontratë dy-vjeçare plus një opsion për një sezon të tretë.

LEXO EDHE  Juve dhe Napoli hetohen për operacione të dyshimta në merkato

Klubi francez synon të mbyllë marrëveshjen deri në fundjavë dhe babai i Lionel Messit pritet të takohet me menaxhmentin në orët e ardhshme.

Madje, sipas L’Equipe, oferta është 40 mln euro në sezon për 2+1, pra 3 vite në total, që do të thotë 120 mln euro, për të formuar  “Dream Team”.