Gjysma e Greqisë digjet nga zjarret, por Evros goditet nga stuhi breshëri

Në shumë zona të Greqisë, zjarri vijon të djegë gjithçka që i del para dhe po përhapet me shpejtësi. Por teksa këto zona të Greqisë digjen, në Evros kanë nisur stuhi shiu dhe breshëri.

Të premten pasdite, stuhi të forta ndodhën në zonat e Evros, ndërsa breshëri ra në Aleksandropolis.

LEXO EDHE  Rritet numri i grave shtatzëna në gjendje të rëndë, Kraja: Në spitale ka edhe 19-vjeçarë

Breshër po ashtu  ra në zonën e Dikellos dhe Makrit dhe sipas dëshmive të banorëve dhe pushuesve breshri ishte me madhësinë e një arre.

Ende nuk dihet nëse breshri ka shkaktuar dëme në të korrat, makinat apo shtëpitë.