VIDEO/ Përshkallëzohet situata me zjarrin në Igumenicë të Vlorës, Policia evakuon me forcë banorët

Zjarri në Gumenicë vijon. Policia po evakuon banorët.

Në disa raste forcërisht pasi banorët nuk duan të largohen për shkak të bagëtive dhe shtëpive. Policia urdhër evakuimi.

Zjarri mbetet ende kërcënues.

LEXO EDHE  Itali/ Kapet 38-vjeçari shqiptar me 1 milion euro drogë në makinë