VIDEO/ Laçi-Anderlecht, zhbllokohet sfida në “Elbasan Arena”

Anderlecht ka thyer mbrojtjen e Laçit duke shënuar golin e avantazhit në minutën e 27-të. Autori i golit për skuadrën belge është mesfushori Sergio Gomez.

Kurbinasit pësuan gol pas një goditjeje këndi. Protestat e Malotës ishin të kota, pasi për arbitrin lezhjani e kishte devijuar topin.

LEXO EDHE  E papritur/ Marku dështon në matjen e parë zyrtare para ndeshjes për titull

Harkimi në zonë u kthye në gol nga Gomez dhe belgët e shohin vetën në epërsi, pas 25 minutash ku loja ishte e balancuar.