Lajm i trishtë për skuadrën shqiptare, ish-drejtori sportiv i klubit vdes në moshën 53-vjeçare

Klubi i Ferizajt në Kosovë ka ndarë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-drejtorit sportiv Nadir Haxhimusa.

53-vjeçari punonte prej vitesh afër klubit nga Ferizaj dhe më parë kishte veshur dhe fanellën e klubit si futbollist dhe gjithashtu kishte mbajtur rolin e trajnerit.

Lajmin për ndarjen nga jeta të 53-vjeçarit e dha vetë faqja e Ferizajt me anë të një postimi në ‘’Facebook’’ duke i shprehur dhe ngushëllime të ndjerit.

Postimi i Ferizajt 

Prehu në paqe, Nadir.

E nderuar familje e Nadir Haxhimuses.

Të pikëlluar pasi morëm lajmin e hidhur për vdekjen e Nadir Haxhimuses, duam të i’u shprehim ngushëllimet më të sinqerta.

Ish drejtori i klubit tonë Nadiri Haxhimusa , që të gjithë e njohime si , kontribus të madh në klubin tonë si dhe ishe një punëtor i pashoq, e si të tillë do ta kujtojmë pergjithmonë.

Në këto momente të vështira të gjithë jemi pranë jush, e nderuara familje Haxhimusa.

Me respekt, Klubi i futbollit FC Ferizaj”

LEXO EDHE  Juventus do yllin me origjinë shqiptare, gati të ofrojë McKennie në këmbim