Itali, 7230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë nga Covid

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7230 të infektuar me koronavirus nga 212227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë po ashtu të ditur se si pasojë e sëmundjes, jetën e humbën edhe 27 qytetarë.

Janë 7230 raste të reja të koronavirusit të regjistruar në Itali, krahasuar me 212227 teste të kryera. Shkalla e pozitivitetit për sot ishte në 3.4%, nga 3.1% të mërkurën. Kurse, numri i të shëruarve për sot ishte 3371 të shëruar.

LEXO EDHE  Një burrë nudo del në emisionin “live”, ja reagimi që bënë prezantuesit (Video)

Mediat në vend bëjnë të ditur se në kujdesin intensiv janë shtruar sot tetë pacientë, (gjithsej 268), ndërsa shtrimet në pavijonet e tjera Covid u rritën me 100 (2,409).