Aksidenti i mori jetën në moshën 18-vjeçare, policia zbulon detajet e tragjedisë së djalit të Ballack

Michael Ballack, legjenda e futbollit gjerman, me 98 ndeshje me përfaqësuesen e vendit të tij ku ishte edhe kapiten, ka marrë sot lajmin tronditës të ndarjes nga jeta të djalit të tij 18-vjeçar, Emilio. Ky i fundit ka humbur jetën në një aksident me kuad (motor me katër rrota), në orët pas mesnatës së të mërkurës. Një aksident që ka ndodhur në pronat e familjes Ballack në Portugali, sipas informacioneve të policisë.

Ngjarja ka ndodhur në Troia, një lokalitet në jug të Lisbonës, ku familja Balak kishte një vilë. “Aksidenti ndodhi brenda pronës së familjes. Personi që drejtonte këtë kuad nuk gjendej në një rrugë publike dhe ishte i vetmi mjet i përfshirë në aksident”, janë fjalët e policit Horge Santos për “Daily Mail”, duke treguar detajet e ngjarjes së rëndë.

LEXO EDHE  Real Sociedad nuk ndalet në La liga, fiton edhe Betis

Emilio Balak mendohet se po bënte xhiro në terrenin brenda territorit të pronës, kur mjeti është përmbysur duke e zënë poshtë atë. Ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, rreth orës 2:00. Edhe pse mjetet e zjarrfikësve si dhe ambulancat e specializuara ishin me shpejtësi në vendngjarje, ata nuk arritën që të mbanin në jetë adoleshentin, i cili u shpall i vdekur në vend.