Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, 4 viktima dhe 219 raste të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Maqedonia e Veriut ka realizuar 4, 713 teste, prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 219 persona. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se katër pacientë me koronavirus kanë humbur jetën.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut, 41 viktima gjatë 24 orëve të fundit, dhe 245 të shëruar nga covid 19

Gjithashtu autoritetet shëndetësore njoftojnë se 30 pacientë janë shëruar. Ndërkohë numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën nga Covid-19 ka arritur në 5, 501.