VIDEO/ Gjykata lë në burg Hasallën, e afërmja shpërthen në lot

Gjykata e Lushnjes caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Kastriot Hasallën, i cili akuzohet se vrau kushëririn e tij në fshatin Garunjas të Lushnjes, ngjarje e ndodhur kjo rreth 10 dite më parë.

Kastrioti së bashku me vëllanë e tij Afrimin, dhe djalin 20-vjeçar akuzohen për vrasjen e kushëririt të tyre Romeo Hasalla, si dhe plagosjen e babait dhe dy vëllezërve të viktimës pas një sherri për çështje pronësie.

LEXO EDHE  Përjashtimi i Berishës, Tabaku: Vendimi i takonte Bashës, jo çdo vendim kalon nga strukturat

Në sallën e gjyqit, Kastriot Hasalla tha se ai është autori i vrasjes dhe plagosjes së trefishtë, ndërsa ka deklaruar se krimin e ka kryer në kushtet e tronditjes së thellë psikologjike.

Në ambientet jashtë gjykatës shihen familjarë të të pandehurve, të tronditur nga ajo që ka ndodhur mes familjeve, ndërkohë që autorët e dyshuar kishin pak kohë që ishin kthyer nga jashtë vendit.