Aktorja e njohur zbulon se po vuan nga kanceri: Do heq gjysmën e mushkërisë sime të majtë

Aktorja Kathy Griffin ka zbuluar se ajo është diagnostikuar me fazën e parë të kancerit të mushkërive. Griffin, 60 vjeç, e bëri njoftimin të hënën në mediat sociale në një shënim për fansat e saj, shkruan CBS News.

“Më duhet t’ju them diçka. Unë kam kancer. Unë jam gati të hyj në kirurgji për të hequr gjysmën e mushkërisë sime të majtë. Po, kam kancer në mushkëri edhe pse nuk kam pirë kurrë duhan!.

Shpresoj që nuk kam nevojë asnjë kimio ose rrezatim pas kësaj dhe unë duhet të kem funksion normal me frymëmarrjen time. Unë duhet të ngrihem dhe të vrapoj si zakonisht brenda një muaji ose më pak”.

Griffin është më e njohur për komedinë e saj të ashpër dhe të zhurmshme, e cila e çoi atë në një karrierë të suksesshme në TV. Ajo ka fituar dy çmime Emmy, një në 2007 dhe një tjetër në 2008, për serialin e saj të realitetit të njohur “Kathy Griffin: My Life on the D-List”. Në vitin 2013, ajo fitoi një Grammy për albumin e saj komedi live “Calm Down Gurl”.

LEXO EDHE  "A je prostitutë?", Jennifer Aniston shokohet nga pyetja e gazetares (Video)