Emri+Foto/ Ishte në muajin e 7 të shtatzanisë, humb jetën infermierja

Aida Perdoda, infermierja 34-vjeçare nga qyteti i Lezhës, është ndarë nga jeta në moshën 34-vjeçare, në muajin e shtatë të shtatzënisë.

Lajmin e ka bërë me dije Urdhri i Infermierit të Shqipërisë me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Urdhri thekson se edhe se pse ishte në pritje të ëmbël ajo vazhdonte të punonte me përkushtim pranë spitalit të Laçit.

“Të nderuar kolegë,

LEXO EDHE  Shqipëria, e parafundit në Europë për numrin e makinave në raport me popullsinë

Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të laborantes nga Lezha Aida Perdoda, (34 vjeç) si pasojë e atakut kardiak. Dhe pse ishte shtatzënë në muajin e shtatë ajo vazhdonte të punonte me përkushtim dhe devotshmëri pranë Spitalit të Laçit.

Në emër të Urdhrit të Infermierit të Shqipërisë iu shprehim ngushëllime të sinqerta familjarëve dhe kolegëve”, thuhet në njoftim.