VIDEO/ “Qen m***, të q****a robt”, dalin pamjet kur familjarët sulmojnë burrin vrasës

“Qen m***, të q****a robt”, këto janë disa nga sharjet dhe fyerjet që familjarë të Anisa Shehut i kanë drejtuar Florand Shehut, i dyshuar për vrasjen e bashkëshortes së tij, ndërsa ajo ishte në gjumë.

Florand Shehu është sulmuar prej të afërmve të viktimës Anisa Shehu. Ngjarja ndodhi paraditen e së martës, në kohën që vrasësi u dërgua në gjykatë për masën e sigurisë, nën akuzat e vrasjes me paramendim dhe përdorimin e armëve të ftohta.

Autori i vrasjes makabre të disa ditëve më parë, u godit dhe sulmua prej të afërmve, të cilët përdorën ndaj tij grushte, gurë dhe disa shishe uji.

LEXO EDHE  Rakipi: SHBA s´ka ndonjë rol në Shqipëri, Berisha nuk është i vetmi që...

Policia reagoi menjëherë duke e larguar autorin e vrasjes dhe ndaloi disa familjarë të viktimës. Ndërkohë autori ka pranuar përpara hetuesve se e vrau viktimën në kohën që ajo flinte.

Sipas tij, ajo kishte tentuar të mbrohej, por autori i kishte mbyllur gojën me të dyja duart pasi më parë e kishte goditur dy herë me një thikën që kishte marrë enkas për këtë qëllim nga kuzhina e restorantit që kishte në pronësi të tij.