VIDEO/ Situata e zjarreve në vend, Rama gjen kohën për të reaguar

Kryeministri Edi Rama ka gjetur kohën për të reaguar ndaj situatë së zjarreve në vend.

Ndonëse prej disa ditësh në qarqe të ndryshme të vendit paraqitet një situatë e nderë dhe qindra hektarë pyje janë nën pushtetin e flakëve ose janë djegur, Kryeministri në reagimin e tij në rrjet, flet për sukses.

LEXO EDHE  Përplasje në PS? Gjiknuri paralajmëron Ballën: Mos hidh poshtë karrierën për kapriço personale

“Angazhimi disaditor për shuarjen e zjarreve në Karaburun e jo vetëm, nga Forcat e Ushtrisë dhe trupat Rangers në terren meriton respekt e inkurajim, në një kohë kur shumë vende po përballen me kërcënimin e zjarreve”, shkruan Rama, duke postuar edhe videon e mëposhtme.